اگرچه ‏هاچ بک  بنز کلاس A-Class از نظر طراحی ظاهری، چندان جذاب و دلچسب به نظر نمی‏رسد اما آمار فروش آن در اروپا، حاکی از مشتری ‏پسند بودن این مدل است.

 

 

نسل پیشین بنز A-Class در دو مدل دو درب و چهار درب به بازار عرضه می‏شد و از مهمترین مزایای آن می‏توان به ایمنی بالا، مصرف سوخت و استهلاک پایین، ابعاد جمع و جور و همچنین امکانات رفاهی مناسب اشاره کرد.

 

 

البته در حال حاضر، نسل جدید A-Class با ظاهری جذاب و اسپرت در بازارهای جهانی عرضه می‏شود که نسبت به نسل قبلی، تغییرات بسیاری داشته است.

 

 

مرسدس بنز جزئیات کامل و عکس‌های جدید فیس‌لیفت A کلاس ۲۰۱۶ را پیش از شروع نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت منتشر کرده است.

این هاچ‌بک جمع و جور در یک مدل پایه جدید ۱۶۰ هم عرضه می‌شود که نسخه بنزینی آن A ۱۶۰ از قدرت ۱۰۲ اسب بخار بهره می‌برد، درحالی‌که نسخه دیزلی آن با نام A 180 D BlueEfficiency توان ۱۰۷ اسب بخار تولید می‌کند و مصرف سوختی معادل ۳.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر دارد. میزان انتشار گاز CO2 این مدل تنها ۸۹ گرم در هر کیلومتر است.

توان خروجی مدل A 220 d بهبود یافته و درحال حاضر ۱۷۴ اسب بخار تولید می‌کند، در حالی که مدل‌های ۲۵۰ A اسپورت و ۲۵۰ A اسپورت ۴MATIC با بهبود ۷ اسب بخاری در حال حاضر ۲۱۵ اسب بخار تولید می‌کنند.

 

 

علاوه‌براین مدل ویژه “Motorsport Edition” با ظاهری اسپورت که الهام گرفته از خودرو‌های فرمول ۱ مرسدس است، عرضه خواهد شد. نسخه جذاب مرسدس-آ ام گ A 45 4MATIC نیز بروز رسانی شده و با خروجی ۳۷۵ اسب بخار شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن به ۴.۲ ثانیه‌ رسیده است. با احتساب A 45 4MATIC، تعداد مدل‌های بروزرسانی شده به ۱۷ نسخه می‌رسد.

 

 

فیس‌لیفت وسیع A-کلاس شامل قابلیت انتخاب رانندگی داینامیک، یک شاسی جدید با فنر‌های تطبیقی و چراغ های LED اختیاری است. امکان انتخاب رانندگی داینامیک برای مدل‌های A 200 D 4MATIC ، ۲۲۰ ۴MATIC، A 220 D، A 220 4MATIC D، A 250 4MATIC، A 250 اسپورت و ۲۵۰ A اسپورت ۴MATIC به صورت استاندارد ارائه شده است. همچنین این سیستم به همراه کاهش ارتفاع در همه مدل‌های ۷G-DCT و AMG به عنوان استاندارد گنجانده شده است.