بنز کلاس B خودروهای MPV در بازار داخلی چندان پر طرفدار نبوده و B-Class نیز از این قاعده مستثنی نیست، خصوصا اینکه قیمت آن در مقایسه با رقبای موجود در بازار، بسیار گران‏تر است. اما به هر حال B-Class مانند دیگر مدل‏های مرسدس بنز سطح بالایی از تجهیزات و امکانات رفاهی را(نسبت به رقبای زمان خود) در اختیار شما قرار می‏دهد، درضمن مدل B200 Turbo  از لحاظ عملکرد موتور و شتاب‏گیری، در نوع خود مقبول است. از جالب‏ترین ویژگی‏های  مدل بنز هاچ بک سری b می‏توان به قابلیت تنظیم ارتفاع و جابجایی صندلی‏های عقب آن اشاره کرد.

 

خودرو هاچ بک سریb بنز  در کلاس ام پی وی که اغلب شاهد استفاده مواد ارزان قیمت از بهترین متریال در کابین استفاده کرده وشاهد استفاده زیاد از کروم در داخل وخارج خودرو هستیم

استهلاک پایین بدنه و کابین از خصوصیات بارز این برند لوکس آلمانی می باشد

استفاده از سیستم تعلیق نوآورانه در اکسل عقب خودرو ودر نتیجه سروصدای کمتری به کابین منتقل میشود

 این خودرو موفق به دریافت پنج ستاره ایمنی کامل در تست تصادفات شده است.

 

 

نکات منفی بنز بی کلاس

یکی از دلایل موفق نبودن این مدل در بازار چهره بحث بر انگیز آن میباشد که در با وجود دارا بودن امکانات بالا در بازار به حاشیه کشیده شده است

با وجود مصرف کم این خودرو.اما به علت دارا بودن استاندارد آلایندگی یورو ۴ . نمیتوان از آن به عنوان خودروی سبز یاد کرد.

(با تشکر از مجله ماشین ۳ )

 

 

یکی از اعضای گروه مسئول فروش و بازاریابی مرسدس بنز می‌گوید: چیزی که به طور مشخص در مورد مدل فعلی قابل توجه بوده است این موضوع می‌باشد که ما در حال دستیابی به متفاوت‌ترین گروه‌های مشتریان می‌باشیم، که از خانواده‌های دارای فرزند زیاد تا افراد فعال متفاوت می‌باشند.

سل دوم این مدل، که در سال ۲۰۱۱ وارد بازار شد، سیستم جدید دیفرانسیل جلوی مرسدس را برای خودروهای کامپکت معرفی کرد که در مدل‌های A-Class، CLA و GLA نیز موجود می‌باشند. آن مدل اولین خودروی کامپکت مجهز به سیستم کمکی پیشگیری از برخورد بود، و همچنین اولین خودروی کلاس خود بود که سیستم چهار چرخ متحرک نیز به عنوان یک آپشن برای خریداران وجود داشت. مرسدس می‌گوید محبوب‌ترین موتورها برای خودروهای B-Class در حال حاضر موتور B 180 بنزینی و دیزلی می‌باشند که هر کدام در حدود ۳۰ درصد از خودروهای موجود در بازار را تشکیل می‌دهند.

 

 

در سال ۲۰۱۴، مرسدس بنز دو سیستم با تکنولوژی جدید را برای خودروهای کلاس B عرضه خواهد کرد: سیستم B200 با سوخت گاز طبیعی و سیستم B-Class الکتریکی. B200 در ماه فوریه وارد بازار اروپا می‌شود، در حالی که سیستم دوم در سه ماهه‌ی دوم امسال در آمریکا و اواخر امسال نیز در اروپا عرضه خواهد شد.