به دنبال آخرین تغییرات سال، شرکت آلمانی BMW در حال آماده سازی طرح نوینی از خودروی جدید خود یعنی X1 است. این طرح جدید که شامل تغییراتی جزئی در طراحی ظاهری می شود، با نام و مدل ۲۰۱۴ BMW X1 شناخته می‌شود و قرار است در نمایشگاه معتبر Detroit Auto Show رونمایی شود. از تغییرات جدیدی که این شرکت تحت این خودرو اعمال کرده می توان به تغییرات بیرونی و بهبود طراحی داخلی خودرو و همچنین به کار گیری امکانات جدید اشاره کرد. از بهار سال آینده دیگر سیستم daytime driving lights به عنوان یک استاندارد همراه با ویژگی‌هایی همچون چرخ‌های نقره‌ای ۱۷ اینچی براق آلومینیومی V شکل و رنگ جدید متالیک قهوه‌ای براق میزبان راننده‌های خوش سلیقه خواهند بود.مشتریانی که پکیج‌های xLine, Sport Line و M Sport را همراه این خودرو انتخاب کنند حق انتخاب رنگ‌های انحصاری مشکی براق و درخشان, قرمز مات و کروم گونه مرواریدی را نیز خواهند داشت گزینه های بنزینی و دیزلی پیشرانه بدون تغییر باقی می مانند و این یعنی موتورهای دیزلی از ۱۱۸ تا ۲۱۸ اسب بخار و موتور بنزینی ۱۸۴ اسب بخار نیرو تولید می کنند.

خودروی ۲۰۱۴ BMW X1 از آخرین امکانات و سرویس‌های مبتنی بر اینترنت، سیستم اطلاعاتی ConnectedDrive متعلق به خود شرکت BMW نیز بهره می‌برد.از دیگر سرویس‌های ارائه شده برای خودروی BMW X1 می توان به سیستم سرگرمی آنلاین و آنالیزور پیشرفته Eco اشاره کرد. فرامین و کارهای مختلفی را می توان از طریق برنامه‌ها با سیستم عامل ماشین و با استفاده از گوشی هوشمند یا سیم کارت نصب شده در داخل ماشین یکپارچه کرد. تمامی برنامه‌های منتخب شما کاملاً با گوشی‌های آیفون شرکت اپل و گوشی‌هایی که تحت سیستم عامل اندروید راه اندازی می‌شوند سازگار است.

رقابت کوچکترین کراس اوور ب ام و با بنز GLK تازه وارد، می تواند سالی مهیج را رقم بزند. قیمت پایه ب ام و ایکس وان از ۲۵ هزار یورو آغاز می شود و در مدل نهایی X1 M به ۳۵ هزار یورو می رسد.