در میانه عمر این نسل از ب ام و X3 شاهد فیس لیفت و تغییرات در این خودرو هستیم اما نه آنچنان که انتظار داریم! صادقانه باید بگوییم که آنچه در چهره X3 2015 می‌بینید، تفاوتی با مدلهای قبلی ندارد. و اگر دنبال تغییری هستید باید سر در زیر کاپوت فرو ببرید.تیم طراحی به سرپرستی Adrian van Hooydonk در ابتدا روی جلوپنجره کلیه‌ای شکل ب ام و دست گذاشت و آن را دوباره طراحی کرد. جلوپنجره با حاشیه برجسته‌تر و تیغه‌های عمودی براق اینک کاملاً به چراغ‌های جلو چسبیده است. فرم چراغ‌ها هم از حالت متوازی الاضلاع سابق خارج شده و پهن‌تر و شیب دار تر است. سپر جلو تغییرات زیادی به خود ندیده و فرم هواکش‌ها و چراغ مه شکن، دست نخورده باقی مانده است.

در مجموع، با تغییرات اندک انجام شده، چهره X3 کمی تهاجمی‌تر شده و آن را به برادر بزرگ‌تر یعنی X5 که نسل سوم آن در تابستان گذشته معرفی شد، نزدیک‌تر ساخته است.

ورود به داخل کابین همراه با تصویر دلپذیری از طراحی لوکس و با کیفیت همیشگی ب ام و در ترکیبی از مواد مرغوب‌تر و استفاده از کروم و پنل جدید، نگه‌دارنده های لیوان و سیستم جدید ناوبری مشاهده می‌شوند. طراحی داخلی داشبورد با به هم ریختگی کمتری همراه است و نظم بیشتری در آن مشاهده می‌شود. ب ام و همچنین یک سیستم هوشمند باز کردن درب عقب را در این مدل قرار داده که با حرکت پا زیر سپر عقب، درب پشتی را باز می‌کند.بزرگ‌ترین تغییر در X3 جدید را باید در پیشرانه‌های آن جستجو کرد. موتور دیزل xDrive28d با استفاده از همان حجم ۲٫۰ لیتری سابق و کمک توربوشارژر می‌تواند ۱۸۰ اسب بخار نیرو و ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند که در حد موتور ۳۲۸d سابق است. بنا به اظهار ب ام و، شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر این مدل در کمتر از ۸ ثانیه خواهد بود.همچنین یک گزینه دیفرانسیل عقب sDrive28i به عنوان مدل پایه با موتور ۲٫۰ لیتری توربو و با قدرت ۲۴۰ اسب بخار و گشتاور ۳۵۲ نیوتن متر هم در بین مدلهای بنزینی قرار می‌گیرد. مدل دو دیفرانسیل همین پیشرانه xDrive28i نامیده می‌شود.در یک پله بالاتر باید مدل xDrive35i را با موتور ۳٫۰ لیتری شش سیلندر و با توان ۳۰۰ اسب بخار و گشتاور ۴۰۶ نیوتن متر که از سیستم تزریق مستقیم سوخت و با یاری سیستم توربو حاصل می‌شود را نام برد.

ب ام و X3 مدل ۲۰۱۵ از بهار امسال در معرض فروش قرار می‌گیرد. مدل پایه sDrive28i قیمتی معادل ۳۹۳۲۵ دلار دارد در حالی که با افزودن ۱۴۰۰ دلار به بودجه می‌توان مدل دو دیفرانسیل xDrive آن را خریداری کرد. قیمت مدل شش سیلندر xDrive35i هم از ۴۵۸۲۵ دلار آغاز می‌شود. علاقه مندان مدل دیزلی هم باید ۴۲۸۲۵ دلار برای خرید آن کنار بگذارند.

 

مدل های ۲۰۰۵ که در ایران موجود است دارای موتور ۲٫۵ لیتر که بصورت اتوماتیک و دنده نیز مشاهده می شود که متاسفانه خودرو های دنده ای آن دارای مشکلات بسیار زیادی است.

تنوع نوع دیسک چرخ باعث شده که ما نیز به مشکلات زیادی برخورد کرده که این نوع خودرو در زمان اقای نوریانی در تنوع سفارش امریکا و سفارش اروپا به ایران وارد گردید که هر یک دارای شاخص های مختلف بوده است.

اگر بخواهیم در موتور موتور۲٫۵ لیتر سخن بگوییم به واقعیت موتور بسیار ضعیفی است زیرا به جثه پر عظمت اتاق هیچگونه مهندسی خاصی نگردید ه است و مخصوصا با طرز تفکر اینکه خودرو بی ام و یک خودرو پر شتاب و کاملا جوان پسند است.

اما در سال ۲۰۰۸ همین خودرو با موتور ۳٫۰۰ لینر وارد گردید که به مراتب بهتر از خودرو ۲٫۵۰۰ ضعیف آن میباشد.