از شما شاخص خود را بر میزان پولی تولید از هر محصول قرار دهید، این روزها پورشه یکی از پرسودترین کمپانی‌های خودروسازی جهان محسوب می‌شود.به نقل از “تلگراف”، تنها مردم نیستند که در حسرت داشتن یک پورشه به سر می‌برند، بلکه بسیاری از گروه‌های خودروسازی نیز پورشه را الگوی خود قرار داده و از عملکردهای آن پیروی می‌کنند.

اما اگر کمی به گذشته برگردیم، به یاد می‌آورید که کمتر از ۲۰ سال گذشته شرایط در این کمپانی چندان خوب نبود. در واقع می‌توان گفت اوضاع کاملا وحشتناک تلقی می‌شد. در اواسط دهه ۹۰ پورشه به محصولی نیاز داشت که بتواند در شرایطی اسف‌بار برگ برنده این کمپانی محسوب شده و شرکت ر از ورطه ورشکستگی برهاند. جانشینی که نه تنها ر کیفیت بلکه در اعداد و ارقام سودآوری شایستگی‌های خود را نشان دهد.

مدل پورشه ۹۲۸ به عنوان جوان‌ترین طراحی این کمپانی در اواسط دهه ۹۰ میلادی به ثبت رسید و و اولین مدل آن در سال ۱۹۷۸ از خط تولید خارج شد. پس از آن مدل‌های ۹۶۸ پورشه که قدیمی‌تر از مدل‌های ۹۱۱ و ۹۲۴ محسوب می‌شدند دچار ارتقاء و توسعه شدند و مدل‌های مختلف از آن ساخته شدند. اینک حدود ۳۰ سال از تولد این اتومبیل‌های معروف می‌گذرد. پورشه احترام خاصی را برای این مدل خود قائل است. باکسترها در طول زمان با کدهای مختلفی تعریف شدند.

پورشه راز بقاء در بازار راکد آن دهه را استفاده از طراحی‌های اسپورت عنوان کرد. طراحی‌های مفهومی اسپورت با سقف‌های متنوع تاشو باعث شد تا سرانجام باکسترها راهی بازار شوند.

اولین نمونه مصرفی آن در سال ۱۹۹۶ وارد بازار شد. شرکت پورشه‌ با همکاری شرکت تویوتا در نصف کردن روند تولید خودرو، توانست باکستر را به یک مدل ارزان قیمت‌ تبدیل کند و در نتیجه این مدل به پرفروش‌ترین خودروی پورشه تبدیل شد. البته تا زمانی که در نهایت مدل‌های SUV عرضه شدند و شرکت پورشه را به سطح موفقیت امروزیش رساندند