سری CLA شاخه‌ای از محصولات مرسدس بنز است که هم مصرف سوخت کمتری دارد و هم قیمت آن نسبت به سایر خودروهای این کمپانی کمتر است. خودروهای CLA کوپه ۴ در، مختص بازار آمریکا ساخته می‌شوند و با قیمت پایه ۲۹۹۰۰ دلار، یکی از بهترین خودروهای زیر ۳۰ هزار دلار به شمار می‌روند. این خودرو که حدود ۶ هزار دلار از خودروهای کلاس C ارزان‌تر است که در طول نزدیک به دو دهه، انتخاب اول امریکایی‌ها برای خرید یک مرسدس بنز بوده است. جای تعجب نیست که تجهیزات استاندارد آن، اندک باشند.

در مقابل برای خودرویی که نشان بنز بر روی جلو پنجرهٔ آن قرار گرفته است، آپشن‌هایی مانند تریم چرم با قیمت ۱۵۰۰ دلار، سقف آفتاب‌گیر با قیمت ۱۴۸۰ دلار و گرم‌کننده صندلی با قیمت ۵۸۰ دلار در نظر گرفته شده است. البته با این توضیحات، عنوان «یکی از بهترین خودروهای زیر ۳۰ هزار دلار» دیگر برازنده CLA250 نیست!

 

 

خودرویی که برای تست مورد استفاده قرار گرفت، از پکیج پرمیوم به ارزش ۲۲۰۰ دلار برخوردار بود که تجهیزات تقریباً مناسبی داشت. ورودی آی‌پاد، بازکننده در پارکینگ، جهت‌یاب، آینه‌های حساس به نور، رادیوی ماهواره‌ای، سیستم دوگانه تنظیم هوای داخل کابین، سیستم صوتی هارمن-کاردون و گرم کننده صندلی، امکاناتی بودند که با خرید این پکیج، در دسترس قرار گرفته بود. البته آپشن‌های دیگری مانند پارک دوبل اتوماتیک هستند که با صرف مبالغ بیشتر می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت.

در دهه گذشته، خودروی CLA، یکی از هیجان‌انگیزترین محصولات شهر اشتوتگارت آلمان بوده است. این مدل، وقتی اولین بار به بازار آمد، نه به صورت یک خودروی تازه‌وارد، بلکه به صورت یک خودرو با شخصیتی برجسته، وارد شد. CLA مانند تیری به نظر می‌رسید که از چله کمان رها شده باشد و قرار است مستقیماً به وسط هدف بازار اصابت کند. طراحی بدنه و جلوبندی CLA، چندان نوآورانه نیست، امّا کارآیی بهتری نسبت به مدل‌های مشابهش در «بی‌ام و» و «فولکس واگن» دارد و حتی جذابیت بیشتری نسبت به مرسدس CLS دارد. آن‌هایی هم که از کاپوت بلند و حجیم بودن CLS شکایت می‌کنند، بیش از حد، سخت‌گیر هستند.

 

CLA اولین مرسدس دیفرانسیل جلویی است که در بازار امریکا ظاهر می‌شود و البته باید گفت که نوع دو دیفرانسیلی آن در راه است و قرار است در اوایل ۲۰۱۴ خود را نشان دهد. البته، با وجود دیفرانسیل جلو بودن، این خودرو، باز هم از عملکردی مناسب برخوردار است. موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژی که در خودرو قرار گرفته، می‌تواند ۲۰۸ اسب بخار تولید کند و سرعت خودرو را در مدت کوتاه ۶/۳ ثانیه، از صفر به ۹۶/۶ کیلومتر بر ثانیه خواهد رساند. سیستم گیربکس نیز هفت دنده اتوماتیک دو کلاچه با قابلیت پدال شیفتر است که به شکلی مناسب، سرعت را تنظیم می‌کند. در دور موتورهای بالای، صدای زیبای موتور را در حالت اسپرت خواهید شنید.