امروزه بازار خودروهای چندمنظوره اعم از اس یو وی، کراس‌اوور و مینی کراس‌اوور سخت گرم و روبه‌راه است و از اقبال عمومی بسیاری هم برخوردارند. در این میان، تمامی خودروسازان عالم و حتی آنانی که اسپرت ساز خالص‌اند و کاروبارشان چیز دیگری ست وارد این عرصه شده تا بلکه از این راه آب و نانی را روانه سفره‌های خود نمایند! به‌راستی چه کسی تا یک دهه پیش، حتی تصورش را می‌کرد که امثال لامبورگینی وارد این عرصه شوند؛ سازنده‌ای که محصولاتش با کف زمین هم‌تراز بوده و هست حال به دنبال فتح قلل مرتفع جهان است! و اگر شاهدیم که چنین خودروسازانی در این وادی به سر می‌برند پس جای شگفتی نیست که لوکس سازان به نامی همچون مرسدس بنز هم تا این حد در این میدان پیشروی نموده و در پی فتح خاک‌ریزهای نوینی نیز باشند؛ و شاید در این گیرودار بتوان مرسدس بنز ۲۵۰ GLA را از جدیدترین لژیونرهای این کمپانی به شمار آورد.

 

مرسدس GLA یک مینی کراس‌اوور است که برای نخستین بار در اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در معرض دید عموم قرار گرفت، البته پیش‌تر از این و در آوریل همان سال، نسخه کانسپت آن در نمایشگاه شانگهای چین رونمایی شد. تولید این خودرو در نوامبر سال ۲۰۱۴ میلادی آغاز شد و طراحی و تکوین آن نیز توسط شخصی به نام ULI BAUR صورت پذیرفت. خودروی مذکور در سیستم نوین نام‌گذاری مرسدس، خودروی SUV معادل و هم‌ارز کلاس A به شمار می‌آید. هم‌اکنون این مینی کراس‌اوور علاوه بر آلمان، در سایت‌های مرسدس بنز در مجارستان و فنلاند و هندوستان نیز تولید می‌شود که نمونه‌های وارد شده به امارات از سایت‌های اروپایی این کمپانی است.

از دیدگاه بصری، مرسدس بنز GLA 250 4MATIC دقیقاً همان کلاس A این برند را تداعی می‌کند؛ البته به‌استثناء حجمی از تریم های پلاستیکی که در پیرامون گلگیرهای های این خودرو تعبیه شده و نیز برخی از زوایا در اطراف این خودرو. باآنکه این فرض وجود دارد که خودروی مذکور از ارتفاع بیشتری نسبت به سطح زمین، در قیاس با کلاس A، برخوردار است ولی در واقع این‌طور به نظر می‌آید که راننده این مرسدس از همان میدان دیدی بهره می‌برد که رانندگان خودروهایی همچون هیوندای النترا و نیسان سانی از آن برخوردارند.

کابین این خودرو بسیار خوب و درخور طراحی شده و در عین حال مدرن و به‌روز است. یک صفحه نمایشگر لمسی با کارکردی عالی در آن نصب شده که در ترکیب با داشبورد و کنسولی از جنس پلاستیک سخت، خودنمایی می‌کند. خودرویی که در اختیارمان قرار داشت از یک صفحه سرگرمی LCD و نیز یک سامانه تشخیص نقاط کور برخوردار بود ولی تنظیم صندلی‌های آن به‌صورت دستی صورت می‌پذیرفت و سیستم ورود بدون کلید به کار رفته در آن از انواع هوشمند نبود. ارگونومی موجود در کابین چندان خوب نیست و دکمه‌های تعبیه شده در سیستم تهویه مطبوع هم حواس راننده را از مسیر پیش رو پرت می‌کند.

فضای موجود در قسمت جلوی کابین بسیار خوب و مناسب است و فضای عقب هم در حد متوسطی ارزیابی می‌شود؛ صندوق بار این خودرو، چنانچه آن را در محتوی همچون مدلی هاچ‌بک فرض نماییم، از گنجایش مناسبی برخوردار است اما در حد و اندازه‌های یک خودروی اس یو وی نیست. با این حال، هنگامی که رانندگی را با آن آغاز نمودیم از عملکرد شایان توجه پیشرانه‌اش متأثر شدیم.۲۱۱ اسب توانی که از پیشرانه ۲ لیتری و توربو این خودرو خارج می‌شود احساسی از توانمندی و قدرت را در دورهای پایین به راننده القاء می‌کند، این توان به همراه یک جعبه‌دنده ۷ سرعته کلاچ دوبل، به‌تمامی چرخ‌های این کراس‌اوور کوچک منتقل می‌شود. مرسدس بنز GLA از مصرف مناسبی هم بهره می‌برد که مقدار آن حدود ۱۰٫۷ لیتر به ازای ۱۰۰ کیلومتر مسافت و در یک رانندگی نرمال و عادی است.

مرسدس GLA باآنکه خودروی کوچکی بوده و از تایرهایی با فاق کوتاه بهره می‌برد ولی از سواری بسیار نرم و ملایمی برخوردار است، ناگفته نماند که بسیاری از برندهای لوکس و به نام گیتی در ارائه همچنین ترکیبی از سواری، شکست سختی را تجربه نمودند. این خودرو در داخل شهرها عملکرد کاملاً معقولی از خود ارائه می‌دهد و در جاده‌های خارج از شهر هم نمونه‌ای مطبوع و رضایت‌بخش است.با اینکه ما این خودرو را با سرعت بالایی در پیرامون شهر آزمودیم ولی روی‌هم‌رفته از هندلینگ خوب و درخوری برخوردار بود. هیچ نوع حالتی از شناور بودن در آن مشاهده نشد و نوسانات بدنه هم در آن عموماً تحت کنترل و در مجموع، خودرویی رام و فرمان‌بردار بود. کنترل و هدایت آن در مسیرهای مستقیم به‌سادگی و سهولت صورت پذیرفته و به خوبی هم به فرامین راننده پاسخگوست اما فرمان سبکش احساس و بازخوردی را از خود بروز نمی‌دهد. علاوه بر این، خودروی مذکور از ترمزهای خوب و مناسبی بهره می‌برد و شما با اطمینان خاطر می‌توانید آن را در محدوده توانایی‌هایش به چالش کشید.

(برگرفته شده از مطالب مجله پدال)