یکی از کارهایی که هر آلمانی‌بازی در طول زندگیش باید آن را انجام دهد، یاد گرفتن کدهای مختلف محصولات مرسدس است!

کاری به ظاهر ساده که البته کار هر کسی نیست چون مانند کدهای مختلف ب ام و یاد گرفتنش صبر و حوصله زیادی می طلبد . . .

امروزه تقریبا یک سوم محصولات مرسدس، نامشان با حجم واقعی انجین شان یکی است؛ مثلا تا قبل از سال ۲۰۰۰ اگر کسی از ما می پرسید که C180 چه پیشرانه ای دارد بلافاصله می گفتیم ۱٫۸ لیتری. یا در سال ۲۰۰۲ اگر می گفتند چه انجینی روی E500 قرار گرفته با خیال راحت می گفتیم ۵٫۰ لیتری. ولی این روزها باید خیلی محتاطانه جواب این سوالات را بدهیم چون مدلهای جدید C180 پیشرانه ۱٫۶ لیتری دارد و E500 هم ۴٫۷ لیتری!

گاهی اوقات دلیل برخی نام ها را فقط خود مرسدس می داند و بس؛ مثلا به نام A45 AMG دقت کنید. از آنجایی که این هاچبک اسپرت پیشرانه ۲٫۰ لیتری TwinPower Turbo دارد پس اگر ۴۵ را در هر عددی ضرب یا تقسیم، جمع یا تفریق و حتی توان یا جذر هم بگیریم بازهم نمیتوان از روی عدد ۴۵ به حجم انجین واقعی آن پی برد. اما اگر از مرسدس بپرسید می بینید که دلیل بسیار ساده ای دارد. این خودرو در چهل و پنجمین سال تاسیس AMG ساخته شده، فقط همین!

اکثر محصولات مرسدس با کد W شروع می شوند؛ W برای خودروهای سواری ۴ در (سدان) و ۵ در (ون یا هاچبک یا شاسی بلند) مرسدس است.

اول کد محصولی با حرف S شروع می شد یعنی با یک خودروی استیشن (Estate/Wagon) سروکار داریم.

اول کد محصولی با حرف V شروع می شد، یعنی خودروی موردنظر فاصله محوری بیشتری نسبت به مدلهای استانداردش دارد. معمولا ثروتمندان چینی پای ثابت این محصولات مرسدس هستند. مثل C کلاس لانگ یا E کلاس لانگ.

برای مدل های کوپه از C استفاده می کنیم ولی برای مدل های کانورتیبل A را بکار می بریم؛ مدل های رودستر را هم با حرف R شروع می کنیم.

گاهی اوقات مرسدس کد محصولش را براساس طراحی خودرو نامگذاری می کند؛ مثلا همه ما انتظار داریم که کد CLA (چون خودرویی سدان است) باید با حرف W شروع شود ولی چنین نیست! مرسدس می گوید که CLA یک کوپه چهار در است پس باید همانند کوپه ها نامگذاری شود لذا کد آنرا با حرف C شروع کرده.

رای کراس اورها از حرف X یا همان ضربدر (Cross) استفاده می کنیم؛ همچنین مرسدس معتقدست که شوتینگ برک ها هم در کلاس کراس اور جای دارند پس اول کد آنها نیز حرف X را بکار می بریم.

مراقب تغییر کدها در یک نسل خاص باشید؛ مثلا به اعداد سه رقمی E-class در جدول زیر دقت کنید. درحالیکه هر سه مدل سدان و لانگ و تورینگ E-class عدد ۲۱۲ را دارند اما کوپه و کابریوی آن با ۲۰۷ نامگذاری شده اند.

این تغییر کد خیلی به ندرت اتفاق می افتد اما دلیلش چیست؟ وقتی مرسدس در ساخت خودرویی جدید، بیش از اندازه از جزییات نسل قبلی اش استفاده کند، کد آن را هم تغییر می دهد. اگر دوباره به جدول زیر دقت کنیم، می بینیم که این اتفاق برای مدلهای کوپه و کابریوی S-class هم رخ داده و بجای ۲۲۲ برای آنها از عدد ۲۱۷ استفاده شده؛ این یعنی S-class کوپه و کابریو براساس CL های سابق (W216) ساخته می شوند نه براساس S جدید (W222).

شرکت پردیس پارت از اطلاعات مجله پدال بهره جسته و در زمینه خودرو از این مجله کمال سپاس را دارد.

 

مدل نسل فعلی از سال کد
A-class سوم ۲۰۱۲ W176
B-class دوم ۲۰۱۲ W246
C-class Sedan چهارم ۲۰۱۴ W205
C-class Long چهارم ۲۰۱۴ V205
C-class T-Modell چهارم ۲۰۱۴ S205
C-class Coupe چهارم ۲۰۱۵ C205
C-class Cabrio چهارم ۲۰۱۵ A205
 E-class Sedan نهم ۲۰۱۰ W212
E-class Long نهم ۲۰۱۰ V212
E-class T-modell نهم ۲۰۱۰ S212
E-class Coupe نهم ۲۰۱۰ C207
E-class Cabrio نهم ۲۰۱۰ A207
S-class Sedan ششم ۲۰۱۳ W222
S-class Long ششم ۲۰۱۳ V222
S-class Pullman ششم ۲۰۱۵ VF222
S-class Coupe ششم ۲۰۱۴ C217
S-class Cabrio ششم ۲۰۱۴ A217
SL-Class ششم ۲۰۱۲ R231
SLK-class سوم ۲۰۱۱ R172
SLS AMG یک نسل ۲۰۱۰ C197
CLA اول ۲۰۱۳ C117
CLS Sedan دوم ۲۰۱۱ C218
CLS Shooting Brake دوم ۲۰۱۲ X218
G-Class دوم ۱۹۹۰ W463
M-Class سوم ۲۰۱۱ W166
GL-Class دوم ۲۰۱۲ X166
GLA-Class اول ۲۰۱۳ X156
GLK-Class اول ۲۰۰۸ X204
V-Class سوم ۲۰۱۴ W447