نسل سوم مرسدس بنز سی کلاس (Mercedes-Benz C-Class) مرسدس بنز C200 در نمایشگاه خودروی ژنو سال ۲۰۰۷ (Geneva Auto Show) معرفی شد . از لحاظ امکانات و تجهیزات در سه رده کلاسیک (Classic) ، الگانس (Elegance) و آوانت گارد (Avantgarde) عرضه می گردد .

در نمونه آوانت گارد از جلو پنجره ای (Grill) متفاوت و اسپرت بهره گرفته شده است . از رقبای اصلی این خودرو ب ام و – سری ۳ (BMW 3 Series)، لکسوس – آی اس (Lexus IS) و آئودی – ای ۴ (Audi A4) هستند .

یکی از پیشرانه های مرسدس بنز سی کلاس ۴ سیلندر خطی می باشد به حجم ۱٫۸ لیتر که با دارا بودن سوپرشارژر (Kompressor) قادر به تولید ۱۸۳ اسب بخار می باشد.

این نسل بنز c class در طراحی موتور Blue , CGI  تولید گردید که تحول خاصی را در این اتاق داشت زیرا کسلی و تنبلی موتور کمپرسور رانداشته و  مناسب جوانانی که تاخت و تاز را دوست دارند.

اما این پایان کار سلیقه و جذابیتی برای جوانان را نبود.

فرمان خودرو تعویض گردید و همچنین مانیتور بزرگ با ایینه جمع شو به قابلیت جدید اضافه گردید.

 

 

از لحاظ بذنه خارجی خودرو سپر جلو مجهز به دیلایت گردید و خظر های عقب نیز LED  گردید که همپای رقبای آسیایی خود چیزی کم نگذارد.

 

سرانجام پس از ماهها خبرهای مختلف و انتشار تصاویر جاسوسی و اطلاعات قطره چکانی، کلاس سی جدید مرسدس بنز یا W205 رسما معرفی شد.

ابتدا اجازه دهید تا ابعاد ظاهری این بنز را مورد بررسی قرار دهیم. طراحی خودرو را می توان کاملا وامدار سایر خودروهای خانواده مرسدس بنز مخصوصاً کلاس اس جدید دانست. خریداران می‌توانند دو چهره متفاوت شامل جلوپنجره مشبک اسپرت با دو تیغه و آرم ستاره بزرگ مرسدس بنز در وسط یا جلوپنجره کلاسیک با سه میله و نشان بنز روی کاپوت را انتخاب کنند. اسپویلر جدید جلو به بهبود آئرودینامیک کمک کرده و چراغهای هالوژن H7 و LED همراه با سیستم نور هوشمند، نگاهی متمایز به خودرو می‌بخشند.

 

مرسدس بنز کلاس C جدید حدود ۴ متر و ۶۸۶ میلی‌متر طول دارد که چیزی حدود ۹۵ میلی‌متر از مدل قبلی خود یعنی W204 بزرگتر و عرض آن نیز ۱ متر و ۸۱۰ میلی‌متر و فاصله بین دو محور آن نیز ۲ متر و ۸۴۰ میلی‌متر برآورد شده است. ظرفیت اثاثیه ای که این خودرو می‌تواند با خود حمل کند ۴۸۰ لیتراست.
به لطف استفاده از مواد جدید، ساختار مدولار و استفاده گسترده از آلومینیوم، کلاس سی جدید تا ۱۰۰ کیلوگرم سبک تر از نسل پیشین خود است.

نگاهی به زیر کاپوت بیندازیم. انواع C180, C200 و C220 دیزلی با سیستم BlueTec ارائه می‌شوند. مدل C180 با موتور ۱٫۶ لیتری خود ۱۵۶ اسب بخار و ۲۵۰ نیوتن متر تولید می‌کند که شتاب صفر تا صدی ۸٫۲ ثانیه ای را برای آن به همراه می‌آورد. مصرف سوخت مدل پایه تنها ۵ لیتر است و در هر کیلومتر هم ۱۱۶ گرم دی اکسید کربن تولید می‌کند. در مدل C200 موتور ۲٫۰ لیتری قادر به تولید قدرت ۱۸۴ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر می‌باشد. با این خودرو شتاب گیری صفر تا صد تنها ۷٫۵ ثانیه طول می‌کشد و مصرف سوخت آن نیز ۵٫۳ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده. اما به سراغ موتور دیزلی برویم. C 220 BlueTec می‌تواند ۱۷۰ اسب بخار توان و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید نماید. شتاب این مدل نیز ۸٫۱ ثانیه و مصرف سوخت آن ۴ لیتر می‌باشد.

 

 

بزودی دو موتور دیزلی جدید با استاندارد یورو ۶ نیز به این خانواده خواهند پیوست. در نهایت پنج موتور بنزینی چهار سیلندر با توانهای بین ۱۵۶ تا ۲۳۸ اسب بخار و همچنین موتور V6 با قدرت ۳۳۳ اسب بخار خواهیم داشت که همگی از سیستم استارت-استاپ و استاندارد یورو ۶ بهره خواهند برد. یک مدل هیبریدی با ترکیبی از موتور چهار سیلندر دیزلی و موتور الکتریکی با قدرت ۲۰۴+۲۷ اسب بخار و مصرف سوخت ۳٫۹ لیتر در صد کیلومتر هم در دسترس خواهد بود.

از سیستم‌های جدید به کار رفته در کلاس C می توان به صفحه نمایشی دقیق که اطلاعاتی از جمله محدودیت‌های سرعت، دستورات کاوشی و پیغام‌های Distronic Plus که مخصوص اعلان فاصله خودرو با خودروهای دیگر است اشاره کرد. این کلاس دارای سیستم پارک الکترونیکی که دیگر یک استاندارد محسوب می‌شود نیز هست.