کی یک کوپه، کوپه نیست؟! زمانی که آن یک ب‌ام‌و گرن کوپه باشد! مدل گرن کوپه‌ی این برند در واقع دارای ۴ در و استایلی لیفت بک در عقب است؛ بنابراین، سری ۴ گرن کوپه در واقع یک سدان کاربردی است؛ و در حقیقت این خودرو از نظر فروش از برادر کوپه‌ی دو در پیشی گرفته است.

به تازگی ب‌ام‌و برخی از آمارهای فروش جالب‌توجه سری ۴ را منتشر کرده است. برخلاف عرضه‌ی گرن کوپه پس از مدل‌های کوپه‌ی سنتی و کانورتیبل، این خودرو از نظر فروش هر دو مدل را کنار زده است… گرن کوپه ۵۴ درصد فروش سری ۴ را به خود اختصاص داده است درحالی‌که ۴۶ درصد باقی مانده به دو مدل دیگر یعنی کوپه و کانورتیبل رسیده است.

فهمیدن دلیل این موضوع آسان است؟ طراحی لیفت بک خودرو فضای بار بیشتری نسبت به دو مدل دیگر ایجاد می‌کند. سری ۴ گرن کوپه ی ۲۰۱۷ دارای فضای بار ۱۳۰۰ لیتری (با تاشدن صندلی‌ها) است. این محفظه‌ی بار حتی بیشتر از سری ۳ سدان است. البته وقتی صندلی‌ها تا نشوند گنجایش صندوق سری ۳ بیشتر خواهد بود.

علاوه بر این، سری ۴ گرن کوپه در حقیقت سواری اندکی بهتر از سری ۳ دارد که این امر به لطف پهنای بیشتر و مرکز ثقل پایین‌تر به دست آمده است. در واقع بهترین سواری در بین مدل‌های سری ۳ به خودرویی تعلق دارد که نام آن با عدد ۴ آغاز می شود!

تمامی مدل‌های سری ۴ برای مدل سال ۲۰۱۸ ارتقا یافته‌اند و از آن جمله می‌توان به بازنگری در سیستم فرمان، سیستم تعلیق و برخی ریزه‌کاری‌های طراحی اشاره کرد.