مانی که در سال های میانی دهه ۸۰ شمسی واردات خودرو به کشور از نو آغاز شد انواع و اقسام بنز و ب.ام.و های آلمانی نخستین خودروهایی بودند که توانستند خود را به داخل کشور برسانند.

در میان انواع خودروهای پر زرق و برق وارداتی، سری ۵ ب.ام.و ازجمله خودروهایی بود که به واسطه طراحی منحصر به فرد و پویا و البته قیمت نه چندان گزاف در مقایسه با دیگر رقبای هموطن خود به سرعت توانست جای پای خود را در میان لوکس رانان ایرانی مستحکم کرده و همزمان با بازارهای خارجی در ایران نیز به موفقیت چشمگیر دست یابد.

این سری از محصولات کمپانی ب.ام.و در مدل های ۵۲۰، ۵۲۵، ۵۳۰ و در تعداد محدودی نسخه پرقدرت ۵۴۰ یکی پس از دیگری وارد خاک ایران شدند و به فروش رسیدند.
نسل جدید ب.ام.و سری ۵ نیز پس از خروج رسمی ب.ام.و از ایران در آخرین روزهای سال ۸۸ و توسط واردکنندگان آزاد خودرو به کشور آن هم تنها در نسخه ۵۲۳i وارد ایران شد تا ب.ام.و دوستان داخل کشور نیز شانس این را داشته باشند سوار آخرین محصول خودروساز پرآوازه باواریایی شوند.


۳۰ سال با سری ۵
شاید روزی که کمپانی ب.ام.و در سال ۱۹۷۲، نخستین سری ۵ را روانه بازار کرد هرگز فکرش را هم نمی کرد چهار دهه بعد، این سری از محصولات این شرکت لقب «کارآمدترین خودرو سواری جهان» را از آن خود کند و با فروش ۵/۵ میلیون دستگاهی، سردمدار کلاس سدان های خانوادگی لوکس در چهار گوشه جهان شود. نسل نوین ب.ام.و سری ۵ که برای سال ۲۰۱۰ به بازار معرفی شد و اکنون هرچند به صورت محدود اما در خیابان های کشورمان قابل مشاهده است، در هفت نسخه مختلف و با بهره مندی از رنج گسترده قوای حرکتی تولید می شود که ضعیف ترین گونه آن مدل ۵۲۰ با موتور دیزلی بوده که قادر به تولید ۱۸۴ اسب بخار قدرت و قوی ترین نسخه آن هم مدل ۵۵۰ با موتور ۴/۴ لیتری که توانایی ۴۰۷ اسب بخار قدرت را داراست، به شمار می آیند. آنچه در ادامه خواهید خواند تست فنی و بررسی تکنیکی یکی از معدود مدل های سری ۵ جدید در کشورمان است.