نتخاب و خرید یک خودرو به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برخی قیمت برایشان مهم است. برخی هم زیبایی خودرو اهمیت بیشتری دارد. عده‌ قابل توجهی هم چندان نظری به قیمت و یا طراحی خودرو مورد نظرشان ندارند. برایشان اصلا مهم نیست که از حساب بانکی‌شان چقدر پول کم می‌شود. آنها دوست دارند از خودرو خود لذت ببرند. ترجیح می‌دهند آخرین و تکمیل‌ترین مدلی را که در کشورشان موجود است را خریداری کنند.

 

موضوعی که در ایران نیز کاملاً قابل احساس است. ب‌ام‌و و مرسدس‌بنز از جمله برند‌های مطرحی هستند که بسیاری از مالکان ترجیح می‌دهند با خودرو بنز و ب‌ام‌و خود رانندگی کنند. آنها سواری با بنز و ب‌ام‌و را با هیچ خودرو دیگر عوض نمی‌کنند. به نوعی وفاداری مشتری به برند را در بازاریابی اثبات کرده‌اند. در این شماره به سراغ دودستگاه ب‌ام‌و سری۵ باکیت Mپکیج رفته‌ایم. محصولی که در بازار ایران دارای طرفداران فراوانی است. بازار هدف آن جوانان و خانواده‌ها هستند. یک پله پایین‌تر سری۳ جای دارد که بیشتر مناسب برای قشر جوان جامعه است. سری۶ نیز در کلاس بالاتری قرار دارد قیمت بسیار بالای آن امکان خرید را به هر قشری نخواهد داد.

 

این سری از محصولات کمپانی ب.ام.و در مدل های ۵۲۰، ۵۲۵، ۵۳۰ و در تعداد محدودی نسخه پرقدرت ۵۴۰ یکی پس از دیگری وارد خاک ایران شدند و به فروش رسیدند.

نسل جدید ب.ام.و سری ۵ نیز پس از خروج رسمی ب.ام.و از ایران در آخرین روزهای سال ۸۸ و توسط واردکنندگان آزاد خودرو به کشور آن هم تنها در نسخه ۵۲۳i وارد ایران شد تا ب.ام.و دوستان داخل کشور نیز شانس این را داشته باشند سوار آخرین محصول خودروساز پرآوازه باواریایی شوند.

 

شاید روزی که کمپانی ب.ام.و در سال ۱۹۷۲، نخستین سری ۵ را روانه بازار کرد هرگز فکرش را هم نمی کرد چهار دهه بعد، این سری از محصولات این شرکت لقب «کارآمدترین خودرو سواری جهان» را از آن خود کند و با فروش ۵/۵ میلیون دستگاهی، سردمدار کلاس سدان های خانوادگی لوکس در چهار گوشه جهان شود. نسل نوین ب.ام.و سری ۵ که برای سال ۲۰۱۰ به بازار معرفی شد و اکنون هرچند به صورت محدود اما در خیابان های کشورمان قابل مشاهده است، در هفت نسخه مختلف و با بهره مندی از رنج گسترده قوای حرکتی تولید می شود که ضعیف ترین گونه آن مدل ۵۲۰ با موتور دیزلی بوده که قادر به تولید ۱۸۴ اسب بخار قدرت و قوی ترین نسخه آن هم مدل ۵۵۰ با موتور ۴/۴ لیتری که توانایی ۴۰۷ اسب بخار قدرت را داراست، به شمار می آیند. آنچه در ادامه خواهید خواند تست فنی و بررسی تکنیکی یکی از معدود مدل های سری ۵ جدید در کشورمان است.

زمانی که سال ۲۰۱۰ و پس از گذشت هفت سال از تولید نسل پنجم سری ۵ کمپانی ب.ام.و تصمیم به معرفی نسل جدید این خودرو گرفت، آنچه با انتشار نخستین تصاویر استودیویی و سپس تصاویر تبلیغاتی نسل جدید سری ۵ به چشم می خورد جذابیت بصری کمتر این محصول نسبت به نسل پیشین آن بود که توسط دستان هنرمند «کریس بنگل» (مدیر وقت دپارتمان طراحی ب.ام.و و بنیانگذار سبک نوین طراحی در محصولات ب.ام.و) بود.

اما آنچه پس از ورود سری ۵ جدید به خیابان ها و مشاهده این خودرو از نزدیک، نمود پیدا می کند زیبایی و جذابیت بالای سری ۵ برای رهگذران است. سری ۵ جدید از نظر بسیاری از کارشناسان، معجونی از طراحی نسل جدید سری ۳ و سری ۷ محصولات ب.ام.و به شمار می آید.

شباهت محسوس این خودرو به سری ۷ ب.ام.و و برخورداری از طراحی ساده که البته روح اصالت همیشگی ب.ام.و بیش از پیش در کالبد آن دمیده شده است، از سری ۵ جدید خودرویی عامه پسند و در عین حال محافظه کار ساخته است. دماغه بزرگ و پهن جلو، احجام اغراق شده، خطوط و قوس های روی کاپوت خودرو و چراغ های عقب کپی شده از مدل سری ۷ محصولات ب.ام.و مهم ترین المان هایی خواهند بود که در نخستین نگاه توجه شما را جلب خواهند کرد.