در سال گذشته قبل از طراحی کامل و مجدد، ۲۰۱۶ BMW سری ۵ یک انتخاب هوشمندانه برای یک سواری لوکس متوسط باقی می ماند. اما برخی از خودرو های سواری و سبک و با ارائه تعامل بیشتر با راننده به عنوان رقیب تازه وارد بازار شدند.

با رو نمایی بزرگ و پر زرق و برق از مدل جدید سواری بی ام و سری ۵، انتظارات از بر چسب “سال آینده” برآمد و رقبا تجدید نظرهایی که در آخرین نسخه انجام شد را به عنوان یک اردک لنگ توصیف کردند. و در عین حال چیزی که مورد انتقاد در مورد ۲۰۱۶ BMW سری ۵، به نظر می رسد قدیمی بودن و پشت بار موجود آن است. برای کسانی که مایل به فدا شدن نسبت به داشتن جدیدترین و داغترین چرخ در بلوک هستند، یک سواری لوکس فوق العاده خوبی و مناسب است که مشابه اولین مدل سال ۲۰۱۱ آن می باشد، البته نسل فعلی سری ۵ کمی متفاوت تر از آن مدل به ظاهر مقدس که در قبل ارائه شده است می باشد.

 

این خودرو یک سواری بزرگ، راحت و با طراحی کم عیب با تاکید بر لوکس بودن به جای اسپورت بودن است البته ممکن است انتظار علاقه مندان به خوبی فراهم نشود، اما کابین جادار و مجهز به مواد درجه یک و تعداد زیادی از گزینه های راحتی در دسترس، و عناصر راحتی و ویژگی هایی با تکنولوژی بالا در این خودرو به چشم می آید. حتی پس از چند سال، نسل فعلی BMW سری ۵ کلاسیک در بازار خوش تیپ باقی مانده است.

برای هر خریدار، انتخاب سری ۵ از موتورهای قدرتمند و شگفت انگیز و کارآمد است که آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. برای چنین سواری بزرگ که از صفر به ۶۰ مایل در ساعت را در حدود ۶ ثانیه و بازگشت تا mpg 30 و ترکیب شده (۵۳۵d) طی نی کند واقعا قابل توجه است و یک دلیل عمده در جلب نظر این BMW است. در مدل های i 535 و i 550 شما می توانید شتاب بیشتر و حتی خودرویی سریعتر داشته باشید. در حالی که در اقتصاد سوخت هم صرفه جویی کرده اید.

 

این درست است که بسیاری از خودرو های سواری و سبک جدیدتر در جدول رقابت بسیار نزدیک آن هستند. A6 آئودی یک سواری قابل توجه است و می تواند با سری ۵ در عملکرد و کیفیت داخلی مطابقت داشته باشد.

E-Class مرسدس بنز مثل همیشه، یک سواری لوکس است، در حالی که GS 350 لکسوس ساخت واقعا چشمگیری دارد و وعده قابلیت های برتر را داده است. همچنین زیبایی که در CTS اسپورت کادیلاک وجود دارد، و یا نسخه جدید XF جگوار و گیبلی مازراتی را نیز می توان در نظر گرفت. اما حتی در این میان این همه اردک لنگ سال، سری ۵ یک انتخاب عالی است.

 

طراحی بدنه تیپ، و ویژگی ها:

۵۲۸i 2016، ۵۳۵i، ۵۳۵d و i 550 BMW سری ۵ سواری با پنج سرنشین و چهار درب که در چهار تیپ در دسترس است و با وجود موتورهای مختلف مطابقت دارند. شما ممکن است با دیدن واژه “XDRIVE” اعمال شده برای این خودرو، متوجه شوید که خودرو دارای چهار چرخ محرک است. همچنین تغییرات Active Hybrid5 و M5 که به طور جداگانه مورد بررسی قرار می گیرند، به عنوان سری ۵ گرن توریسمو هاچ بک موجود هستند.

ب ام و i528 با رینگ های ۱۷ اینچی استاندارد، تنظیمات خودرو با انتخاب راننده (تغییر فرمان، پاسخ انتقال و کالیبراسیون دریچه گاز)، چراغ های زنون اتوماتیک و تطبیقی، چراغ کشیده LED، چراغ های مه شکن پرتو افکن، قدرت تاشو و گرمکن آینه های خودکار کاهنده، برف پاک کن اتوماتیک، سانروف، کروز کنترل، دو منطقه کروز کنترل اتوماتیک، فرمان تلسکوپی با قدرت شیب، صندلی های برقی جلو ۱۰ حالته با چهار راه تنظیم گودی کمر، قدرت و و دارای توابع حافظه راننده، صندلی عقب شکل Aبا تقسیم۶۰ / ۴۰ تاشو و اثاثه یا لوازم داخلی وینیل دارای بیمه “SensaTec”.

 

ویژگی های فن آوری های استاندارد عبارتند از رابط IDrive (صفحه نمایش ۱۰٫۲ اینچی با فشردن دستگیره / کنترل)، یک سیستم ناوبری، کنترل صدا تلفن، بلوتوث و اتصال صوتی، خدمات اورژانس BMW، و یک سیستم صوتی ۱۲ بلندگو با پخش سی دی، رادیو HD ، یک جک صوتی کمکی، یک پورت USB، یک رابط دستگاه پخش رسانه ای که دارایGB 20 فضای ذخیره سازی موسیقی دیجیتال است.