ششمین نسل از بی ام و سری ۷ با کد اتاق G12 سرانجام به بازار ایران رسید. این اتاق که در سال ۲۰۱۵ معرفی و به بازار معرفی شده است در دو فاصله ی محوری مختلف به بازار عرضه می شود که مدل طویل‌تر دارای پسوند Li در انتهای نام خود است و کد اتاق آن نیز G12 است. طراحی این مدل از زبان طراحی جدید بی ام و سرچشمه گرفته است و که نسل جدید سری ۵ نیز بر اساس آن طراحی شده است. ابعاد سری هفت جدید ۵۰۹۸ میل متر طول، ۱۹۰۲ میلیمتر عرض و ۱۴۶۷ میلیمتر ارتفاع دارد و در مدل دارای فاصله ی محوری بیشتر طول خودرو به ۵۲۳۸ میلیمتر افزایش پیدا کرده است. وزن این خودرو نیز بسته به نوع موتور و اتاق بین ۱۷۵۵ کیلوگرم تا ۲۰۷۰ کیلوگرم متغییر است.

 

مکانات رفاهی سری ۷ جدید نیز لیست بلندبالایی است که بسته به تیپ خودرو متفاوت است و ما در اینجا تنها به برخی از این امکانات اشاره می کنیم.:
رینگ‌های ۱۷ تا ۱۹ اینچی، چراغ های LED، نمایشگر ۷ اینچی لمسی کنسول بین صندلی‌ها، نویگیشن، تنظیم برقی تمامی صندلی‌ها، تهویه جداگانه برای سرنشینان، نورپردازی درون اتاق، سامانه‌های ارتباطی، پخش فایل‌های صوتی و تصویری، اتصال به اینترنت از طریق WiFi Hotspot داخلی خودرو، جوی استیک iDrive به همراه سیستم تشخیص حرکات دست، پارک خودکار و کروز کنترل هوشمند.

انتظار می‌رود خط تولید این نسل نسخه‌های ۷۴۰i ایکس درایو، ۷۶۰i با قلب V12 جدید و ۷۴۰e ایکس درایو را هم در خود داشته باشد. ۷۴۰e یک پلاگ-این هایبرید با پیشرانه بنزینی ۲ لیتری ۴ سیلندر و پیشرانه الکتریک درایو است که در ادامه به جعبه‌دنده ۸ سرعته خودکار می‌رسند و طبق ادعای کمپانی در حالت تمام برقی می‌تواند حداکثر ۳۷ کیلومتر را با سقف سرعت ۱۲۰٫۷ کیلومتر بر ساعت طی کند.

 

سدان بزرگ ب‌ام‌و غیر از ریموت بحث‌برانگیزش دریایی از فناوری‌های پیشرفته دیگر در خود دارد که همه باهم حسی تکرار نشدنی به راننده و سرنشینان خواهند داد. سامانه آی درایو ۵٫۰ هم‌اکنون در کنار دکمه چرخنده قبلی یک کنترل لمسی نیز دارد و می‌توانید موارد بسیاری نظیر سیر در نقشه، جستجو در مِنو، میزان صدا و تماس‌های تلفنی را با آن انجام دهید. بسته سفارشی لوکسِ صندلی‌های عقب یک نمایشگر ۷ اینچی تبلت مانند لمسی را به کنسول بین صندلی‌ها اضافه می‌کند و کنترل مواردی ازجمله نویگِیشِن، سرگرمی، تنظیم صندلی‌ها، تهویه، نور درون اتاق، سامانه‌های ارتباطی، پخش فایل‌های صوتی و تصویری و اتصال به اینترنت از طریق WiFi Hotspot داخلی خودرو را درون آن قرار می‌دهد. با انتخاب بسته سفارشی اتوبان (Autobahn) میله‌های ضد غلتش الکتریکیِ فعال و سامانه فرمان‌پذیری چرخ‌های عقب اضافه می‌شوند. پکیج ‌M اسپورت هم وجود دارد که شامل این‌هاست: بسته اتوبان، ترمزهای بزرگ‌تر، تریم خارجی مشکی‌رنگ و طرح متفاوت رینگ‌ها، سپرها و غربیلک فرمان.

کد ۷۴۰i از بلوک ۳ لیتری ۶ سیلندر خطی تک توربو (B58) با خروجی ۳۲۰ اسب بخار از ۵,۲۰۰ تا ۶,۵۰۰ دور بر دقیقه و گشتاور ۴۴۷٫۴ نیوتون‌متر در ۱,۳۸۰ دور بر دقیقه استفاده می‌کند. کد ۷۵۰i هم از پیشرانه توربو دوقلوی ۴٫۴ لیتری V8 با نسبت تراکم ۱۰٫۵:۱ سود می‌برد که حاصل آن ۴۴۵ اسب بخار در ۵,۵۰۰ تا ۶,۰۰۰ دور بر دقیقه و گشتاور ۶۵۰٫۷ نیوتون‌متر از ۱,۸۰۰ تا ۴,۵۰۰ دور بر دقیقه است. در ادامه برای هر دو قوای محرکه جعبه‌دنده ۸ سرعته خودکار مجهز به یک سامانه کنترلی در نظر گرفته‌شده که به‌وسیله آن می‌تواند با نویگیشن ماهواره‌ای مرتبط شده و بهترین استراتژی تعویض دنده‌ها را انتخاب کند تا هماهنگی بین شرایط سطح مسیرِ پیشِ رو با سبک رانندگیِ راننده به بهترین شکل صورت گیرد. این درواقع نسخه توسعه‌یافته سامانه‌ی مشابهی است که در رولزرویس رَیث وجود دارد.

 

ب‌ام‌و در این نسل برای ارتقای سامانه تعلیق جلو و عقب از مهندسان رولزرویس هم کمک گرفته است. آقای مانفرِد واشینگِر (Manfred Wachinger) مسئول توسعه شاسی خودرو می‌گوید: برای سری ۷ کاملاً جدید خود رانندگی فوق‌العاده به همراه راحتی مثال‌زدنی می‌خواستیم و برای نِیل به این هدف تلاش بسیار زیادی به خرج دادیم؛ تیم رولزرویس هم در بحث تنظیم فنرهای بادیِ دو محور تجربه خیلی خوبی دارد و خیلی به ما کمک کرده است. در حاصل کار سه نوع حالت پایه وجود دارد: راحت (Comfort) که همان حالت پیش‌فرض است، راحتی بیشتر (Comfort Plus) که تعریف جدیدی از آسایش در سواری و رانندگیِ یک ب‌ام‌و است انگار که سر روی بالشی از پر قو گذاشته‌اید، در آخر هم اسپورت که درواقع روی خشمگین یک سدان لوکس است! باید اشاره‌کنم یک حالت انطباقی (Adaptive) نیز قابل انتخاب است که داده‌ها را از نویگیشن ماهواره‌ای و اعمال راننده دریافت می‌کند و بر اساسشان نسبت‌های درست فنرها و تعدیل‌کننده‌ها را برای مناسبت کامل با سطح مسیر پیشِ رو تنظیم می‎‌کند.