فولکس‌واگن نمادین‌ترین خودروی خود را مورد فیس لیفت جزئی قرار داده که تمرکز اصلی آن بر تغییر سپر جلو بوده است. البته در مدل اسپرت R-Line سپر جلو متفاوت با نسخه‌های معمولی خواهد بود. از دیگر تغییرات ظاهری بیتل ۲۰۱۷ نیز می‌توان چراغ‌های LED عقب و رینگ‌های جدید ۱۷ اینچی را نام برد که در مدل R-Line از نوع ۱۸ اینچی هستند. در داخل کابین نیز از رنگ‌های جدیدی استفاده‌شده است.

این تغییرات در هر دو نسخهٔ کوپه و کابریولت ایجادشده است و هر دو با سه موتور بنزینی و دو نمونهٔ دیزل با رنج قدرتی ۱۰۵ تا ۲۲۰ اسب بخار ارائه می‌شوند. قیمت بیتل های جدید تغییری نداشته و همانند گذشته مدل کوپهٔ پایه با پیشرانهٔ ۱٫۲ لیتری TSI و ۱۰۵ اسب بخار قدرت قیمتی معادل ۱۸,۳۷۵ یورو دارد که در مدل کابریولت به ۲۲,۸۸۰ دلار افزایش پیدا می‌کند؛ اما اگر خواهان مدل اسپرت R-Line 220 اسب بخاری باشید باید برای مدل کوپه ۲۴,۲۰۰ و برای کابریولت ۲۸,۵۵۰ یورو بپردازید.

هم‌اکنون امکان سفارش بیتل فیس لیفت ۲۰۱۷ وجود دارد اما برای خرید مدل R-Line باید تا اواسط ژوئن امسال (اوایل تیرماه) صبر کنید؛ بنابراین با این فیس لیفت تولید بیتل دست‌کم تا یکی دو سال آینده ادامه خواهد داشت هرچند که شایعاتی مبنی بر برنامهٔ فولکس‌واگن برای توقف تولید آن در سال ۲۰۱۸ منتشرشده است.